Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Як розпізнати інсульт?

Загальною причиною інсультів різних видів є поганий стан кровоносних судин як всередині головного мозку, так і поза нього. До цього часто призводить атеросклероз (затвердіння стінок артерій), коли на стінках кровоносних судин із холестерину, кальцію, жиру утворюються бляшки, які звужують судинне русло і тим самим полегшують утворення тромбів і закупорку судини. Іноді ослаблена судина розривається і відбувається крововилив в мозкову тканину.

Як правило, симптоми інсульту проявляються несподівано. Головне своєчасно їх розпізнати і не втрачаючи часу, доставити людину в лікарню.

Щоб допомогти персоналу екстреної медичної допомоги швидко визначити інсульт, у 1998 році був розроблений у Великобританії так званий F.A.S.T.- тест. Він враховує найбільш характерні зовнішні прояви інсульту.

Тест FAST на симптоми інсульту:

  • Fface – по-англійськи означає обличчя – параліч однієї сторони обличчя, так що людина не може посміхнутися – ознака можливого інсульту;
  • Aarms – по-англійськи означає руки – якщо людина не може витягнути або підняти руки, це ще один симптом інсульту;
  • Sspeech – по-англійськи означає мова – невиразна мова і погане розуміння простих речень також є ознакою інсульту;
  • Ttime – по-англійськи означає час – якщо хоча б один із трьох перерахованих симптомів присутній, час негайно викликати «швидку».

Якщо комусь стало погано, проведіть цей нескладний тест, який допоможе визначити, чи не трапився у людини інсульт.

Для профілактики інсульту необхідно знати, що сприяє його розвитку. До основних факторів ризику інсульту відносяться гіпертонія, високий рівень холестерину в крові, діабет, зайва вага, шкідливі звички, малорухомий спосіб життя. Часто всі ці фактори взаємодіють між собою, тим самим ще більше збільшуючи ризик захворювання.

Оскільки інсульт легше попередити, ніж лікувати, стежте за своїм здоров′ям!

Підготував завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

12.12.2018р