Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Що таке електронний медичний запис? 

У 2019 році МОЗ України впроваджує електронні медичні записи, що мають стати першим кроком до безпаперової роботи лікарів. Дані будуть передаватись в електронну медичну картку, роботу якої буде забезпечувати держава.

Дані до електронної медичної картки збирають через встановлені в закладах охорони здоров’я МІС та відправляють до Центральної бази даних.

Яка інформація і коли буде вноситись до електронної медичної картки

Впровадження електронної медичної картки здійснюватимуть в декілька етапів, на кожному з яких буде реалізовано:

  • 1-й етап — початок 2019 року: лікарі, що надають первинну медичну допомогу, вноситимуть дані про візити пацієнтів з використанням ICPC-2 і дані, що зараз вносяться в медичну картку амбулаторного хворого (форма № 025/о). Також з’явиться можливість виписувати електронні рецепти та електронні направлення.
  • 2-й етап — середина 2019 року: спеціалісти, що працюють в амбулаторіях, зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку консультативні висновки; спеціалісти діагностичних центрів вноситимуть результати найбільш поширених лабораторних досліджень. Також із середини 2019 року планується впровадження електронних листків тимчасової непрацездатності. 
  • 3-й етап — початок 2020 року: стаціонари зможуть вносити в централізовану електронну медичну картку дані, пов’язані з випискою пацієнтів (обсяг даних, подібний до форми карти пацієнта, що вибув зі стаціонару, № 066/о).

За потреби з набору електронних медичних записів можна сформувати будь-які необхідні документи, форми, звіти.

Інформація, яка збережена в електронній формі, не потрібно буде дублювати на папері.

Щодо наявних карток і документів з накопиченою інформацією тактика МОЗ України така: лише певний мінімальний набір даних підлягає перенесенню до централізованої електронної медичної картки, насамперед, дані, доступність яких критично важлива для надання невідкладної допомоги. Історично накопичена інформація залишається в картках. Враховуючи етапність впровадження, впродовж певного часу записи в електронній і паперовій формах діятимуть одночасно. 

Підготував завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

14.12.2018р