Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Що змінить електронна система охорони здоров′я  і як встигнути змінитися 

Наразі рішення приймаються на основі аналізу статистичних даних, але вони мають як мінімум річну давнину. При впровадженні інформаційної системи використовуватимуться саме оперативні дані як амбулаторного так і стаціонарного рівня.  Обмін даними в подальшому має бути реалізовано між усіма ланками надання медичної допомоги.

Електронна система охорони здоров′я стала невід′ємною частиною медичної реформи, яка значно змінює принципи надання та фінансування медичної допомоги,  в тому числі покликана покращити доступ пацієнта до медичної допомоги та полегшити роботу лікаря.

Сьогодні медична інформаційна система розглядається не просто як додаток або компонент, який дозволяє укладати декларації чи реєструвати заклад охорони здоров′я в системі eHealth –  він має відповідати усім вимогам, які ринок, медичні працівники та взагалі світовий досвід, вимагають від подібних продуктів. Перш за все, йдеться про роботу з персональними та демографічними даними, медичними записами, даними, які виникають в результаті клінічної та кадрової роботи, господарської діяльності медичного закладу. Тобто все, що відбувається на етапі надання медичної допомоги і має оброблятися, накопичуватись і аналізуватися. Саме для цього потрібно створити автоматизоване середовище, де мають бути сервіси для пацієнтів, електронні медичні записи, управління, призначення і реєстратури. Це вимагає повної комп′ютеризації закладів охорони здоров′я, їх підключення до єдиної мережі, встановлення системи серверного доступу і забезпечення програмним обслуговуванням.

Медичним комунальним некомерційним підприємствам потрібні сучасні інструменти для управління цими закладами, в тому числі, щоб створювати умови для раціонального використання власних коштів. По суті в цьому разі державний заклад стає більш наближений до приватних клінік, він має змогу заробляти додаткові кошти та розподіляти їх відповідно для свого розвитку. В умовах реформування головні лікарі дійсно мають ставитись до пацієнтів як до клієнтів, тому вони повинні керувати не закладом охорони здоров′я, а по суті – бізнесом. Тому медичні інформаційні системи мають допомогти керівництву новостворених підприємств ефективніше розподіляти гроші та керувати іншими важелями менеджменту.

Така трансформація має включати навчання головних лікарів належному керуванню за допомогою медичних інформаційних систем для ефективної автоматизації праці, за допомогою якої можна значно зменшити навантаження на керівника закладу, а також оптимізації внутрішніх процесів.

Слід розуміти, що завдання медичних інформаційних систем безумовно мають групуватися відповідно до тих рівнів, для яких вони готують дані щодо прийняття відповідних рішень.

Завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

04.12.2018р