Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Хто попереджений – той захищений

1 грудня вся світова спільнота відзначає Всесвітній День боротьби зі СНІДом. Цього дня людство згадує про те, яку серйозну загрозу для життя людей несе ця глобальна проблема. Всесвітній День боротьби зі СНІДом став одним із найбільш визнаних міжнародних днів здоров’я і можливістю підвищити рівень обізнаності про це захворювання і його профілактику.

Що таке ВІЛ і СНІД?

ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Цей вірус вражає певні клітини імунної системи (СD-4), які захищають організм від різноманітних інфекцій, і приводить до розвитку СНІДу.

СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це комплекс захворювань, які розвиваються внаслідок руйнування вірусом (ВІЛ) імунної системи людини. Цей вірус може жити в організмі людини багато років, не викликаючи жодних симптомів. Більше того, він може передаватися іншим людям, перш ніж з′являться якісь ознаки захворювання.

На сьогодні з ВІЛ-інфекцією живе близько 37-ми мільйонів людей на планеті. Далеко не кожний знає про свій статус. Всього ВІЛ-інфікованих українців близько 244 тисячі. Лише за 10 місяців цього року в Україні зареєстровано 14797 нових випадків ВІЛ-інфекцій та 7233 нові випадки СНІДу. За 2018 рік зареєстровано 2638 випадків смерті від СНІДу, показник смертності – 6,2 на 100 тисяч населення.  Знають про свій статус лише половина оціночної кількості людей, які живуть з ВІЛ. На жаль, в Україні більшість нових випадків виявляються на 3-х та 4-х клінічних стадіях ВІЛ-інфекції, коли стан здоров′я вже незадовільний.

Станом на 1.01.2018 року в Тисменицькому районі під медичним спостереженням перебувало 67 ВІЛ-інфікованих осіб і показник поширеності на 100 тисяч населення становив 80,5 проти відповідного обласного показника – 75,2; з них в стадії СНІДу перебувало 28 осіб, що  на 100 тисяч населення складало 33,6 проти обласного – 30,2.

Як захистити себе?

Способи запобігання інфікуванню ВІЛ базуються на знанні шляхів передавання вірусу.

Шлях передавання ВІЛ:

  • «кров у кров» – способи профілактики: використання індивідуальних стерильних голок і шприців для ін′єкції; стерилізація обладнання для ін′єкцій, пірсингу, татуювань.
  • «статевий шлях передавання» – способи профілактики: постійний статевий партнер, взаємне зберігання вірності, захищені статеві стосунки.
  • «від матері до дитини під час вагітності, пологів та грудного вигодування» – способи профілактики: антиретровірусне лікування матері під час вагітності та пологів, кесарів розтин, штучне вигодовування.

Зараз в Україні немає проблем з лікуванням. Кожний ВІЛ-позитивний українець може отримувати лікування безплатно. Зараз у подоланні хвороби найважливіше – виявити й привести на лікування всіх, хто живе з ВІЛ.

Якщо Ви ще не перевіряли себе – час дорослішати. Завітайте до найближчого пункту тестування та зробіть тест. Це швидко, безоплатно та конфіденційно.

Будьте дорослими – пройдіть тест на ВІЛ!

Підготував завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

30.11.2018р