Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Первинна ланка – фінансування по новому

 У квітні 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив пакет нормативних актів, важливих для старту нової моделі фінансування за медичною реформою, зокрема і Постанову з офіційно зафіксованими тарифами.

Розмір фінансування медичних закладів первинної ланки буде залежати від вікової структури населення в кожному регіоні та кількості декларацій, що їх лікарі підпишуть із пацієнтами.

Кошти за кожного пацієнта, який підписав декларацію з лікарем, щомісяця перераховуються з Національної Служби здоров’я України (НСЗУ) на рахунок медичного закладу, де працює лікар. Сума, яка виплачується на кожну особу, називається капітаційною ставкою і становить у базовому варіанті 370 гривень на особу.

Також залежно від вікової групи нараховується певний коефіцієнт:

  • Від 18 до 39 років: базова ставка – 370 грн.;
  • Немовлята і діти до 5 років: коефіцієнт – 4, базова ставка – 1480 грн. на рік:
  • Діти віком 6-18 років: коефіцієнт – 2,3, базова ставка – 814 грн. на рік:
  • Від 40-64 років: коефіцієнт – 1,2, базова ставка – 444 грн. на рік:
  • Для людей 65 років і більше: тариф – 2 і базова ставка становить 740 грн. на рік.

370 гривень – це мінімальна ставка, яка множиться на віковий коефіцієнт і кількість пацієнтів, а тоді ділиться на 12 і щомісячно виплачується медичному закладу. На ці гроші медичному закладу слід забезпечити пацієнтові певний перелік послуг, а також свою діяльність. Як розподіляти кошти вирішуватиме адміністрація закладу.

Оплата праці лікаря буде залежати не тільки від кількості укладених декларацій, але й від якісних показників роботи. Якісні показники включають в себе медичні втручання у межах ПМД для груп пацієнтів з підвищеним ризиком розвитку захворювань та лабораторні, інструментальні діагностичні дослідження.  Водночас надбавки до окладу знижуються, якщо лікар проводить недостатню роботу в частині профілактики або лікування окремих захворювань, що веде за собою виявлення занедбаних випадків захворювань в розрізі конкретних патологій.

Нова система покликана забезпечити медичним працівникам гідну оплату праці і зрозумілі стимули для конкуренції за пацієнтів, а пацієнтам  – комплексну первинну медичну допомогу, що включає проведення діагностики, лікування найбільш поширених хвороб, направлення відповідно до медичних показань на спеціалізований рівень надання медичної допомоги, а також забезпечення громадян довготривалою медичною і профілактичною підтримкою.

Завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

24.01.2019р