Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Не кури

Міжнародний день відмови від куріння відзначається щороку в третій четвер листопада. У 2018 році цей день припадає на 15 листопада. Цю традицію започаткувало Американське онкологічне товариство ще в 1977 році. Поява цього свята здоров’я цілком виправдана, оскільки дуже сумна статистика Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) щодо даної проблеми. Згідно з даними ВООЗ у всьому світі 90% усіх випадків смертей від раку легень, 75% смертей від хронічного бронхіту, а також 25% випадків смертей від ішемічної хвороби серця в тій чи іншій мірі викликані курінням людини.

Цей день відзначають і в Україні, в який варто задуматися над тим, що в цілому в нашій країні зараз курить десята частина жінок, більше половини всіх чоловік, 53% старшокласників.

Деякі люди не усвідомлюють всієї тяжкості наслідків від вживання тютюну для свого здоров’я і здоров’я своїх дітей. У більшості випадків це є результатом відсутності переконливої інформації з даної теми, а так само наслідки інформаційної протидії з боку тютюнових компаній.

Річ в тім, що шкода, завдана здоров’ю внаслідок куріння, проявляється не відразу, а через багато років після того, як людина стала курцем. Тому міжнародні експерти зазначають, що епідемія хвороб і смертей від куріння ще не досягла свого пікового рівня. Тим часом уже сьогодні тютюн вбиває близько 6 мільйонів людей на рік, 600 тисяч з яких самі не курили, проте вдихали чужий тютюновий дим.

Крім того триває завоювання «жіночого ринку», адже організм жінки вразливіший до дії нікотину, він швидше до нього звикає. Тому тютюнові компанії кілька років поспіль скеровують маркетингові ходи саме на жінок.

Фізичний організм людини генетично запрограмований на життя. Коли виникають загрози – він працює з ними, щоб нівелювати їх небезпеку для свого подальшого успішного функціонування. Інша справа – психологія і ті широкі можливості, які відкриті перед нами. На жаль, ми здатні обманювати життя і рідко дозволяємо собі відмовлятися від цього.

Здатність кинути курити значною мірою залежить від індивідуальних якостей людини, її зібраності, сили волі. Людям, які тривалий час курили, важче позбутися від цієї шкідливої звички.

Кинути курити важко, іноді дуже важко. Завзятий курець Марк Твен жартував: «Немає нічого легшого, як кинути курити – я сам це робив сотні раз».

Де ж вихід? Насамперед – не починати курити!

Почати курити легше, ніж покинути. Тож і не починайте курити! Але найважливіше та найважче – прийняти це рішення. Пам’ятайте, в боротьбі з курінням головне ваше щире бажання. Бережіть своє здоров’я і здоров’я оточуючих людей.

Завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

15.11.2018р