Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Медична реформа – нові інструменти роботи лікарів

В сфері охорони здоров′я розпочалися системні зміни, які серед іншого включають зміну принципів фінансування в галузі. Принциповим є забезпечення достатнього рівня управлінської та фінансової автономії закладів охорони здоров′я. Тому відбувається процес перетворення державних та комунальних закладів охорони здоров′я з бюджетних установ на комунальні некомерційні підприємства. Це є однією з умов для підписання договору із Національною службою здоров′я України (НСЗУ).

Для укладання договору з НСЗУ медичний заклад має відповідати низці вимог, зокрема, бути підключеним до електронної системи охорони здоров′я, оснащений відповідно до вимог табеля оснащення, мати ліцензію на здійснення господарської діяльності з медичної практики.

Дуже важлива частина реформи – запровадження електронних інструментів. Протягом поточного року інформаційні рішення використовувались у процесі підписання декларацій та укладання договорів з НСЗУ. Підписання декларацій про вибір лікаря та забезпечення оплати НСЗУ послуги за кожного пацієнта саме в той заклад, де ця послуга надається, стало можливим завдяки електронній системі. Це перший крок до переходу на електронний документообіг в медичних закладах. Наразі в усіх закладах працюють медичні інформаційні системи (МІС). Вони використовуються для укладання декларацій, а з січня 2019 року, у них з′явиться електронна карта. На електронну картку хворого покладатимуть додаткові функції, зокрема, електронний рецепт, який запрацює з квітня наступного року, електронний лікарняний та направлення – з середини 2019 року.

Для того щоб у медичний заклад прийшли пацієнти та отримали якісну допомогу, потрібно створити відповідні умови. Тут має долучитися місцева влада, яка повинна інвестувати в інфраструктуру,  в тому числі й енергозбереження, забезпечити заклад медичним обладнанням, комп′ютерною технікою, тобто тим, що дозволить відповідати вимогам до надавача послуг, які висуває  Національна служба здоров′я України.

Пріоритетні напрями роботи медичної галузі у 2019 році: 

  • Продовження трансформації первинної медичної допомоги, щоб пацієнти могли отримати якісні консультації з профілактики та лікування хвороб.
  • Запуск програми «Безкоштовна діагностика». За направленням сімейного лікаря можна отримати безкоштовні аналізи та дослідження.
  • Розвиток програми «Доступні ліки».
  • Забезпечення пацієнтів з діабетом необхідними препаратами інсуліну.
  • Розширення мережі кардіологічних центрів, що дозволить допомогти більшій кількості людей з гострим інфарктом міокарду та знизити смертність від серцево-судинних захворювань.

У 2019 році реформа буде спрямована на сегмент амбулаторних діагностичних та спеціалізованих послуг. Це амбулаторні консультації лікарів-спеціалістів, інструментальні та лабораторні дослідження.

Підготував завідувач

інформаційно-аналітичного відділу

КНП “Лисецька ЦРЛ”

Микола Семенів

26.11.2018р