Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

День боротьби проти ХОЗЛ

Всесвітній день боротьби проти хронічного обструктивного захворювання легень (ХОЗЛ) заснований Глобальною ініціативою по боротьбі проти ХОЗЛ і проводиться в усьому світі щорічно 17 листопада.

Хронічні обструктивні захворювання легень – повільно прогресуюча хвороба дихальних шляхів, яка викликає погіршення функції легень. Відповідно до даних Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), нині 210 мільйонів осіб є хворими на ХОЗЛ, а щороку ХОЗЛ убиває понад 2,8 мільйона людей. За результатами скринінгових досліджень, поширеність ХОЗЛ більша у курців, ніж у некурців, в людей старших 40 років більше, ніж у молодих, у чоловіків більше, ніж у жінок.

В Івано-Франківській області нараховується 8,5 тисяч осіб, які хворіють на цю недугу. Аналогічно в Тисменицькому районі зареєстровано 480 осіб з ХОЗЛ, щороку виявляється понад 15 нових випадків і помирає від цих хворіб до 20 осіб. Основний фактор ризику виникнення ХОЗЛ – куріння (90%) випадків. Окрім цього, на розвиток ХОЗЛ впливають:

  • Забруднене повітря.
  • Шкідливі умови праці.
  • Тривале вдихання диму та хімічних сполук.
  • Інфекції легень в дитячому віці.

Рентгенологічне дослідження не показує патологічних змін у легенях. Тому найінформативнішим показником для оцінки важкості обструкції та прогресування ХОЗЛ є спірографічне дослідження функції зовнішнього дихання.

Для вчасного виявлення хвороби, зменшення її симптомів, підвищення якості і тривалості життя, пацієнтові потрібно знати:

  • Основні симптоми ХОЗЛ – кашель, вкорочене дихання, надлишкове виділення мокроти.

Лише відмова від куріння, здоровий спосіб життя, раціональне харчування та ефективне лікування дозволить боротися з симптомами хвороби, поліпшити якість життя і уповільнити процес прогресування захворювання.