Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background
Slide background

Головна 2015

Реалізація в районі проекту з комунікацій у сфері репродуктивного здоров’я.

    Його основним завданням є вдосконалення знань та спроможностей фахівців у сфері комунікацій щодо здорового способу життя та охорони здоров’я, навчання медичних фахівців на первинному рівні з метою покращення послуг та консультування з питань планування сім’ї, вагітності, пологів, здоров’я та розвитку дитини, а також підвищення рівня обізнаності населення щодо репродуктивного здоров’я.

Проект «Комунікації у сфері репродуктивного здоров’я та здоров’я матері та дитини» реалізовується ЮНІСЕФ за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва – ШАРС (SDC). Впровадження розпочалось на національному рівні з 2013 року та завершиться 2016 року. На обласному рівні Проект діє згідно двосторонньої угоди між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією та Представництвом Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. Відповідно в Тисменицькому районі, на виконання наказу ДОЗ ОДА №288 від 3.11.2015року «Про впровадження в області комунікаційних стратегій у сфері репродуктивного здоров’я, здоров’я матері та дитини», були розроблені заходи, які затверджені наказом Лисецької ЦРЛ №218§1 від 18.11.2015року. Зокрема, затверджено персональний склад районної робочої групи з впровадження комунікаційних стратегій з репродуктивного здоров’я, здоров’я матері та дитини і склад районних тренерських груп в розрізі стратегій: «Вакцинопрофілактика інфекційних захворювань. Вимоги до «холодового ланцюга». Нагляд за несприятливими подіями після імунізації(НППІ)». «Антенатальний догляд та спостереження за вагітними жінками лікарями сімейної практики». «Школи відповідального батьківства». «Окремі питання догляду сімейними лікарями за дітьми у віці до 3 років».  Також визначена відповідальна особа за роботу тренерських команд у сфері репродуктивного здоров’я.

Загалом передбачається проведення різноманітних тренінгів та практичних занять для медичних працівників. Адже здоров’я людей є невід’ємною частиною всіх реформ в медичній галузі і в основі будь-яких системних реформ є комунікація, яка покликана надати фахівцям та звичайним людям корисні знання і поглибити їхні навички у сфері репродуктивного здоров’я.

Впровадження Проекту дасть змогу забезпечити комунікацію для підвищення рівня обізнаності населення репродуктивного віку, а також батьків та опікунів дітей молодше 3-х років, змінити поведінку в контексті здорового способу життя на рівні громади.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

30.11.2015р.


Зросла кількість  вірусних інфекцій.

За показниками моніторингу за останній місяць порівняно з попереднім, зареєстровано зростання інтенсивності епідемічного процесу на території району.    Показники  захворюваності населення    району на гострі респіраторні інфекції зросли  на 9 відсотків. Найчастіше хворіють діти до 17 років (65,4%). Відповідна динаміка свідчить, що захворюваність на ГРВІ стабільна і відповідає сезонному підйому.

Проте , за прогнозами фахівців Українського Центру грипу та гострих респіраторних інфекцій, слід очікувати підвищення рівня захворюваності  найближчим часом. Тому населенню під час сезону застудних захворювань та грипу слід дотримуватись простих речей,  виконання яких в окремих випадках рятує наше життя.

Грип та ГРВІ не лікується за допомогою антибіотиків – вони не створюють жодної протидії вірусам, оскільки призначені виключно для боротьби з бактеріальними ускладненнями грипу, такими, як пневмонія, бронхіт, отит, пієлонефрит тощо. Народні засоби застосовуються для пом’якшення симптомів та загальної підтримки організму.

Найефективнішим засобом для захисту організму від вірусів грипу є щорічна вакцинація, яка захищає від усіх актуальних штамів грипу, є безпечною і ефективною. Рекомендується для уникнення ускладнень проводити щеплення особам , які належать до групи ризику щодо несприятливих наслідків грипу в перед епідемічному сезоні 2015-2016років. Це такі категорії населення: особи старше 65 років; хворі будь-якого віку, що перебувають на стаціонарному лікуванні; вагітні; діти віком до 3-х років; діти та підлітки, що одержують тривалу терапію ацетилсаліциловою кислотою; пацієнти з хронічними захворюваннями легень або серцево-судинної системи; пацієнти з порушеннями обміну речовин, включаючи цукровий діабет; хворі на стафілококову інфекцію та пацієнти з імунною недостатністю.

Якщо з’явились ознаки хвороби то  залишайтеся вдома при перших  симптомах  хвороби (підвищення температури тіла, біль у горлі, кашель, нежить, біль у м’язах). Симптоми, що вимагають термінової госпіталізаціїце сильна блідість або посиніння обличчя, важке  дихання, висока температура тіла, що довго не знижується, порушення свідомості – надмірна сонливість чи збудженість, болі в грудній клітці, домішки крові у мокроті, падіння артеріального тиску. Дотримання   елементарних правил суттєво підвищує Ваші шанси уникнути небезпечного захворювання і здатне зберегти життя Вам і людям, що знаходяться поруч з Вами.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

26.11.2015р.


Медична рада в Лисецькій ЦРЛ

13 листопада 2015 року в актовій залі Лисецької ЦРЛ  відбулось підсумкове  засідання медичної ради.   Участь в засіданні взяли головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та профільні  районні спеціалісти, керівників структурних підрозділів, завідувачі ФАПів.

Основними питаннями порядку денного був аналіз роботи  ЛПЗ району за 9 місяців 2015року, щодо надання лікувально-профілактичних послуг населенню району.

З  доповіддю про роботу профільних стаціонарів району виступив заступник головного лікаря з медичної частини Ярослав Чеснок. Завідувач інформаційно-аналітичного відділу Микола Семенів проаналізував показники роботи амбулаторно-поліклінічних закладів району. Важливість кожного з проблемних питань була обґрунтована динамікою статистичних показників за 9 місяців 2015 року.

DSCN1317

Головний лікар Тисменицького протитуберкульозного диспансеру Валерій Остапов доповів про стан поширення захворювань на туберкульоз на території району, зокрема зробив акцент на тому, що на даному етапі роботи медичних закладів важливим є проведення профілактичних заходів та впровадження тактики раннього виявлення і лікування туберкульозу.

DSCN1318

Заступник головного лікаря з ЕТН Микола Осипів провів аналіз основних показників, які характеризують вихід осіб на інвалідність і захворюваність із тимчасовою втратою непрацездатності.

DSCN1321

 

Крім того, порушили питання щодо виконання наказу МОЗ України №494 від 07.08.2015року «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я».

DSCN1319

 

На завершення  роботи було прийнято ряд доповнень до Проекту рішення медичної ради.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

16.11.2015р.


Практичні курси хірургів

12 Листопада 2015року на базі Лисецької центральної районної лікарні відбулись практичні курси хірургів області. Учасниками курсів були завідувачі  хірургічних відділень, лікарі- хірурги усіх центральних районних лікарень області.

DSC_0025

Також в роботі практичних курсів прийняли участь: Михайло  Шевчук, доктор медичних наук, професор кафедри хірургії факультету післядипломної освіти Івано-Франківського національного медичного університету, голова Івано-Франківського осередку  асоціації хірургів України, Іван Гудз,  доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри загальної хірургії  Івано-Франківського національного медичного університету, Олександр Пиптюк, доктор медичних наук, професор,завідувач кафедри хірургії стоматологічного факультету Івано-Франківського національного медичного університету   та  Наталія Бездітко, доктор медичних наук, професор фармакоекономіки Національного фармацевтичного університету в місті Харків.

DSCN1306

Учасники курсів ознайомились з матеріально-технічною базою  Лисецької ЦРЛ, зокрема хірургічного  відділення і відділення анестезіології та інтенсивної терапії. Наступним етапом практичного семінару було обговорення  питань порядку денного: «Варикозна хвороба нижніх кінцівок – сучасний стан проблеми в світі та в Україні»,  «Проблеми гомілкових реконструкцій», «Стан надання хірургічної допомоги населенню Тисменицького району».

DSC_0026

 

Така практика зустрічей вчених і науковців дає можливість  ознайомитись практичним лікарям із сучасними тенденціями розвитку  медичної науки, налагодженню зв`язків між лікувальними установами області та підвищенню кваліфікації спеціалістів. Учасники отримали чудову нагоду перейняти досвід для наукової та практичної діяльності, а також вдосконалення методики хірургічного лікування.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

13.11.2015р.


Тематичний захід про порядок проведення щеплень для профілактики поліомієліту

В рамках засідання медичної ради Лисецької ЦРЛ 30.10.2015р. було розглянуто питання про виконання наказу ДОЗ ОДА №270 від 19.10.2015р. щодо організації і порядку проведення заходів з імунізації населення області проти поліомієліту.

DSCN1248

Про виконання даного наказу в лікувально-профілактичних закладах Тисменицького району доповідала виконувач обов’язків завідувача дитячою консультацією Лисецької ЦРЛ Ольга Хруставчук. Зокрема було наголошено на тому, що в закладах охорони здоров’я, необхідно визначити окремий день для проведення вакцинації дітей ІПВ з багатодозових флаконів, окремі дні (4 дні тижня) для вакцинації ОПВ з багатодозових флаконів. Не дозволяється поєднувати в один день різним дітям в одному закладі охорони здовов’я вакцинацію ІПВ та ОПВ.

В усній або письмовій формі запрошують до закладів охорони здоров’я дітей, які підлягають щепленню, батьків або інших законних представників, що їх замінюють, у день, визначений для проведення щеплень.

Згода або відмова від вакцинації здійснюється шляхом заповнення форми первинної облікової дукументації №063-2/о “Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики”.

На кожну вакциновану дитину повинні бути заповненні наступні документи:

1. Форма №063-2/о “Інформована згода та оцінка стану здоров’я особи або дитини одним з батьків, законним представником дитини на проведення щеплення або туберкулінодіагностики”

2. Форма №025/о “Медична карта амбулаторного хворого” (або картки 025-1/о, 025-3/о, 026/о).

3. Форма №112/о “Медична карта дитини”.

4. Форма № 063/о “Картка імунізації”.

При проведенні заходів з імунізації, використовувати в кабінетах щеплень, у пунктах щеплень інформаційні матеріали, надані Дитячим Фондом ООН (ЮНІСЕФ) для формування прихильності до вакцинації.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

30.10.2015р.


Епідеміологія, діагностика та профілактика поліомієліту

Поліомієліт – це інфекційне захворювання, при якому уражається центральна нервова система, шлунково-кишковий тракт і лімфатична система. Хвороба є найпоширенішою причиною виникнення у дітей фізичних недоліків.

Вірус поліомієліту, потрапивши в організм, проникає в нервову систему через кров, поширюється в різні відділи, переважно рухові клітини спинного мозку, а також рухові корінці, які відповідають за рухи.

Вірус поліомієліту поширюється повітряно-крапельним шляхом або за типом кишкової інфекції.

Діагностика грунтується на даних лабараторних досліджень і клінічних проявах поліомієліту. Попередній аналіз встановлюють, виходячи з епідеміологічних даних і характерних проявів захворювання.

Внаслідок епідеміологічної активності (високого ступення заразності) людина, яка заражена вірусом поліомієліту, в обов’язковому порядку підлягає терміновій госпіталізації. Проводять лікування в інфекційних стаціонарах.

Головним засобом запобігання поліомієліту є планова масова імунізація всіх дітей, а також суворе дотримання гігієни (старанне миття продуктів харчування і рук).

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

22.10.2015р.


Заходи до Всесвітнього дня зору

У лікувально-профілактичних закладах Тисменицького району, зокрема в сільських лікарських амбулаторіях та офтальмологічних кабінетах поліклінічних відділень Лисецької ЦРЛ та Тисменицької МЛ з 5.10 до 9.10 в рамках обласних заходів до Всесвітнього для зору, який цього року припадає на 8 жовтня, будуть проводитись профілактичні огляди з метою ранньої  діагностики офтальмогічної патології і паралельно тематичні бесіди з відвідувачами. Цей день є також основною подією глобальної ініціативи з профілактики сліпоти “Бачення 2020: право на зір”, створеної ВООЗ та Міжнародним агенством з профілактики сліпоти.

Провідні причини хронічної сліпоти включають катаракту, глаукому, вікову дегенерацію жовтої плями, помутніння рогівки, трахому і захворювання очей у дітей, що викликається дифіцитом вітаміну А. Глаукома – група захворювань, яка має прогресуючий перебіг, приводить до атрофії зорового нерва, поступового погіршення поля зору та незворотної втрати зору. Сліпота при цьому настає непомітно, поступово та у більшості випадків безболісно. Саме це є причиною того, що пацієнти звертаються до лікаря, коли вже надто пізно, і повернути або зберегти зір стає неможливо.

Щорічно в районі реєструється понад 2800 первиних випадків захворювань за класом “Хвороби ока та придаткового апарату”, що становить 4,0% від всіх вперше виявлених захворювань. На обліку з приводу глаукоми знаходиться 230 осіб і щорічно реєструється до 30 первинних випадків цієї патології.

Успіх лікування насамперед залежить від стадії захворювання. Чим раніше виявлена хвороба та розпочате лікування, тим більше шансів зберегти зір.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

02.10.2015р.


Місячник діагностики патології грудних залоз

У лікувально-профілактичних закладах Тисменицького району у рамках обласного заходу триває місячник діагностики патології грудних залоз “Здоров’я жінки”. Щорічно в Україні діагностують понад 16 тисяч випадків цієї недуги, в Івано-Франківській області – 340-360 випадків. В Тисменицькому районі за останні три роки кількість зареєстрованих первинних випадків захворювань грудних залоз збільшилась з 15 у 2012 році до 22 випадків у 2014 році. Аналогічно збільшилась питома вага захворювань виявлених в пізніх стадіях з 20,0% до 36,4% у 2014 році.

За словами районного онколога Іллі Гуменюка, проводять обстеження жінок у всіх поліклінічних відділеннях району і лікарських амбулаторіях загальної практики сімейної медицини. Звертатись потрібно до гінеколога, хірурга, лікарів загальної практики, онколога. УЗД грудних залоз проводять у поліклініках Лисецької ЦРЛ, Тисменицької МЛ. За потреби, після консультації в районого онколога, пацієнток спрямують до обласного диспансеру та проведення мамографічного обстеження.

На огляди запрошують жінок, особливо віком після 35 років та з будь-якою патологією або скаргами, з обтяженим онкоанамнезом.

Триватиме місячник діагностики патології грудних залоз до 16 жовтня.

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

28.09.2015р.


Медики провели підсумки роботи

IMG_02829

7 серпня в актовій залі Лисецької ЦРЛ відбулось засідання медичної ради за підсумками роботи лікувально-профілактичних закладів у першому півріччі 2015 року, яке провів головний лікар Тарас Скоропад. Участь у її роботі взяли головні лікарі медичних установ району, завідувачі профільних стаціонарних відділень, керівники структурних підрозділів.

IMG_0293

З основним питанням, на засіданні медичної ради, виступив заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Вадим Палій, який доповів про підсумки діяльності медичних установ в першому півріччі 2015 року. Крім того, присутні заслухали співдоповіді заступника головного лікаря з експертизи тимчасової непрацездатності Миколи Осипіва та заступника з дитинства та пологової допомоги Віталія Максим’юка.

IMG_02921

Підсумовуючи, головний лікар Лисецької ЦРЛ Тарас Скоропад зазначив:

«Очевидним залишається те, що на галузь охорони здоров’я району чекають нові вимоги часу в умовах адміністративної реформи. Нині важко передбачити, якими будуть секторальні зміни, зокрема і в медицині. Сподіваємося, що революції в медицині не буде і галузь охорони здоров’я реформуватимуть еволюційним шляхом.»

 

 

Завідувач Інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

11.08.2015р.


28-го липня – Всесвітній день боротьби

із захворюванням на гепатит

У 2010 році на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров’я було прийнято резолюцію щодо офіційного проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом щорічно 28 липня. Цього року Україна вчетверте відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. В цей день відбудуться інформаційно – профілактичні заходи, під час яких буде проводитись безкоштовне експрес – тестування на гепатит С, кожний бажаючий зможе отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики і лікування вірусних гепатитів і дізнатися про ризики інфікування гепатитами.

Вірусні гепатити є однією з найбільш актуальних медичних і соціальних проблем у світі. Гепатити займають 8 місце серед основних причин смерті в світі. Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають 3 сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту.

Гепатит – це запалення печінки, в основному, вірусної етіології. Існує 5 основних типів вірусів гепатиту (A, B, C, D та E). Причиною гепатиту А та Е, звичайно, є вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води. Захворюваність на ці форми гепатитів має сезонні коливання – осінньо-зимову сезоність(зараження проходить у серпні-вересні, підйом захворюваності у жовтні-листопаді і утримується до грудня, потім рівень захворюваності знижується).

Гепатит B, C та D, як правило, виникає внаслідок парентерального контакту з інфікованими рідинами організму людини. Найбільш поширеними шляхами передачі вірусів типу B, C та D є переливання крові та її продуктів, що містять збудник, інвазивні медичні процедури з використанням забрудненого медичного обладнання. Стосовно гепатиту В – це ще й передача від матері до дитини під час пологів, а також при сексуальних контактах. З кожним роком захворюваність гепатитом С в різних країнах світу зростає. Експерти вважають, що цей ріст повя’язаний з поширенням наркоманії. 38-40% молодих людей, які захворіли гепатитом С, інфікуються при внутрішньовенному введенні наркотичних засобів. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимтомно і переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом або раком печінки. За статистичними даними ВООЗ, 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків раку печінки зумовлено вірусами гепатиту В або С.

Важливою складовою протидії вірусним гепатитам є вчасна діагностика та якісне лікування. А це може бути забезпечене за умови проведення скринінгів, формування реєстрів хворих.

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ                                      

Микола Семенів

28.07.2015 р


Духовна Проща медиків

13 червня відбулась ІІІ Всеукраїнська проща медичних працівників до Храму Святого Пантелеймона, що у селі Шевченкове Галицького району Івано-Франківської області.

DSCN11233

До найдревнішого у Галичі Храму ХІІ століття, щоб провести спільну молитву, прибула група медиків з Тисмениччини, як і з інших районів Прикарпаття та областей Західного регіону.

DSCN11255

Прочан благословив у дорогу та супроводжував о. Федір Бойко із церкви Воздвиження Чесного Хреста, що у селищі Лисець. На шляху до с. Шевченкове ми молитовно зверталися до Бога, просили допомоги і заступництва Небесної Цариці – Матері Божої, здоров’я нашим родинам та пацієнтам.

DSCN11322

Галицька земля зустріла нас чудовою літньою погодою, а природа вразила красою та мальовничістю.

Паломництво медичних працівників саме до Храму Святого Пантелеймона є символічним, адже цей Святий був лікарем і цілителем, його вважають покровителем і захисником медиків.

Всеукраїнська проща медиків розпочалася у Храмі Святого Пантелеймона сповіддю, святим Причастям та благословенням кожного прочанина.

Святу Літургію відправив єпископ-помічник Івано-Франківської архієпархії Української греко-католицької церкви Йосафат Мощич. Він наголосив, що професія медика є служінням ближньому і побажав, щоб Святий Пантелеймон був для лікарів та медсестер прикладом відданості та самопожертви. Далі відбулось освячення води і розважання на духовно-етичні теми, що стосувалися діяльності медичних працівників.

Проводилась і робота в групах, де прочани мали змогу поділитися своїми враженнями, емоціями, поспілкуватися з колегами – медиками. На завершення відбувся молебень, мирування і благословення на дорогу.

Додому медичні працівники поверталися з великим духовним піднесенням, окрилені Божою благодаттю.

 

Завідувач інформаційно-аналітичного

відділу Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

15.06.2015р.


31 травня в Україні відзначається Всесвітній день без тютюну

information_items_12043

Щороку з 1988 року 31 травня за рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я в усіх країнах світу проводиться Всесвітній день без тютюну.

Цього року Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) для проведення заходу обрала тему незаконної торгівлі тютюновими виробами, яка торкається не тільки питань охорони здоров’я, але і правових і економічних аспектів, питань управління та корупції.

За результатами соціологічних опитувань кожен шостий житель нашої області віком понад 12 років повідомив, що палить. Протягом останніх трьох років спостерігається тенденція щодо зменшення кількості таких осіб на 23%.

За кількістю курців серед лідерів опинилась Полтавська, Миколаївська області, у яких 28% жителів мають тютюнову залежність. Найбільше прихильників здорового способу життя виявилося серед жителів Хмельниччини та Київщини, серед яких курців було найменше – 15%.

Нагадаємо, що приміщення закладів охорони здоров’я законодавчо визначено вільними від тютюнового диму ще більше 5 років тому.  Зокрема, наказом МОЗ України №613 від 18.08.2009 року заборонено куріння тютюнових виробів на робочих місцях та в приміщеннях Міністерства охорони здоров’я України.

Сьогодні соціологічні дані свідчать про зменшення поширеності тютюнопаління по Україні в цілому. Це свідчить про те, що досвід підвищення акцизів на тютюн, контроль за виконанням закону про звільнення від тютюнового диму громадських місць і заборона реклами тютюну дуже дієві, але попереду чекає ще великий обсяг роботи з подолання тютюнової епідемії.

Завідувач ІАВ

Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

29.05.2015 р.Проблема не лише особиста

Хто сьогодні не знає, що наркотики – це ворог номер один. Спробувавши їх, людина непомітно тягнеться до них знову. А через два-три місяці регулярного прийому наркотичних речовин життя без них стає неможливим. Вони перетворюються на ціль. Без дози наркотику життя обертається на муку, яку називають «ломка». Не випадково в нашій державі використання і поширення наркотиків переслідуються законом. За дві дози, вилучені в наркомана, йому загрожує ув’язнення від півтора роки і більше.

А от щодо алкоголю, кримінальна відповідальність за його вживання наступає лише в небагатьох випадках. Тож чимало людей забувають, що алкоголь – зло. Тим часом думка: я не алкоголік і ніколи ним не буду – часто є оманливою. Алкоголь в Україні – трагедія нації. Зруйновані сім’ї, постійні сварки, бійки зі смертельним наслідком, діти-інваліди, сироти, розумово-відсталі… Та попри це більшість населення землі не вважає пияцтвом таким уже й страшним злом. Ворог одягнув маску доброзичливості.

Залежність викликає і тютюнопаління. А тим часом мало кому й на думку спадає, що це дуже небезпечна звичка. Про переслідування законом і говорити нічого. А зауважте, скільки часу курець може витримати без сигарети? Двадцять хвилин, півгодини, найбільше – годину. А що потім? Його невпинно почне тягнути закурити. Якщо він цього не зробить, у нього обов’язково зміниться настрій: він стане похмурим, дратівливим, часом і агресивним. Врешті таки знайде собі сигарету – і тут же настрій піднімається. Власне це і свідчить про залежність, про яку, однак, у нас не прийнято говорити. А слід би. Бо йдеться все про ті ж наслідки. Вони потрапляють в організм через всмоктування тютюнового диму в легені. Звідти хімічні речовини, здебільшого це нікотин, проникають у кров, приносячи короткочасну ейфорію, легкий дурман і заспокоєння. Але як тільки хімічні речовини, що надходили в кров через затяжку сигаретою, розпалися, дія легкого наркотику припинилась. Одразу настає постінтоксикаційний синдром, тобто абстиненція. Якщо наркоман колеться раз чи двічі на добу, алкоголік п’є тиждень-півтора, доки є гроші, то курець не робить собі вихідних. Навіть вночі, раптом прокинувшись, він закурить. І цей прихований ворог живе в сотнях мільйонів людей, роблячи вигляд, що він – їхній друг. Тим часом сигарети стають основною причиною смерті та інвалідності в усьому світі і забирають більше життів, ніж СНІД, туберкульоз, материнська смертність, дорожньо-транспортні пригоди, вбивства і самогубства разом узяті. Залежність є не лише особистою проблемою, а й проблемою суспільства загалом.

Районний нарколог

Лисецької ЦРЛ

Ярослава Окунь 

25.05.2015 р.


СНІД – реальна загроза виживанню людства

 

Однією з найбільших проблем сучасності є пандемія ВІЛ – інфекції, що загрожує здоров’ю, розвитку і виживанню кожної нації. Україна знаходиться в епіцентрі епідемії СНІДу в Європі. За оцінкою фахівців, реальна кількість ВІЛ-інфікованих досягла 400 тисяч, тобто 1% дорослого населення. Швидко зростає кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД, особливо, серед молоді, вагітних та новонароджених.

Збільшилась кількість хворих на СНІД, а також померлих від СНІДу.

В нашому районі перший випадок ВІЛ-інфікування виявлено в 1997 році від ін’єкційного наркомана. У 2001 році зареєстровано перший випадок СНІДу, і хворий помер. На даний час в районі на обліку знаходиться 46 ВІЛ-інфікованих.

СНІД – інфекційне захворювання, що передається від хворого до здорового вірусом імунодефіциту людини через кров, секрет статевих органів, через молоко хворих матерів немовлятам. Від моменту інфікування ВІЛ до захворювання СНІДом може пройти від 2 до 10 років. Отже ВІЛ – інфікований до певного часу не відчуває себе хворою людиною, але в плані розповсюдження інфекції є надзвичайно небезпечним.

Групою ризику для зараження є наркомани, люди, котрі ведуть невпорядковане статеве життя, серед яких недосвідчені підлітки.

СНІД – хвороба невиліковна, швидко веде до смерті. І, на жаль, ні ефективних ліків, ні вакцини проти неї ще нема. Проникаючи в організм, вірус руйнує  імунну систему, яка відповідає за захист організму від різних інфекцій. Організм хворого на СНІД не чинить опору найбанальнішій інфекції. ВІЛ/СНІД не передається повітряно-крапельним шляхом:

–          через укуси комах та домашніх тварин

–          при користуванні спільним з ВІЛ-інфікованою людиною посудом, постільною білизною, ванною, туалетом

–          при рукостисканні, поцілунку

Єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик інфікування, а саме:

–          відмова від нерозбірливих статевих зв’язків з багаторазовою зміною статевих партнерів;

–          обов’язкове користування презервативами;

–          використання одноразових шприців, голок.

Звертаємося найпершим чином до молоді. Захистіть себе самі! Стриманість від дошлюбних статевих стосунків – це один із способів запобігти СНІДу. Кожна людина повинна до кінця усвідомити всю небезпеку, яку несе СНІД, зробити все можливе, щоб уберегти себе і своїх близьких і рідних від цієї страшної інфекції, бо СНІД може ввійти в кожен дім, в кожну сім’ю.

У випадку виникнення будь-яких сумнівів, ви можете звернутися за кваліфікованою консультацією та безкоштовно обстежитись в обласному центрі СНІДу при інфекційній лікарні. А також можна пройти анонімне обстеження в кабінетах «Довіра» при Лисецькій ЦРЛ та Тисменицькій МЛ.

Ваше здоров’я у ваших руках.

Лікар-інфекціоніст
Лисецької ЦРЛ Ірина Лінінська

21.05.2015р.


Планово-консультативний виїзд

13 травня 2015року проведено планово-консультативний виїзд районних спеціалістів та керівників структурних підрозділів Лисецької ЦРЛ в Підлузьку ЛА ЗПСМ з метою надання консультативної та організаційно-методичної допомоги

DSCN1094

Медичні працівники Підлузької ЛА ЗПСМ та представники консультативної бригади Лисецької ЦРЛ на момент приїзду в лікарську амбулаторію.

Населенню Підлузької дільниці медична допомога надається на засадах загальної практики сімейної медицини згідно затверджених дільниць. Долікарська допомога надається середнім медичним персоналом ФАПів с. Колодіївка, с. Добровляни, с. Узінь, с. Підпечари.

В процесі проведеної роботи було проаналізовано стан проведення онкологічних профілактичних оглядів населення та диспансеризації хворих на передпухлинні захворювання, надана консультативна допомога і рекомендації щодо подальшого обстеження і лікування хворим з хірургічною та онкологічною патологією.

Здійснено виїзди в підпорядковані ФАПи, в тому числі на ФАП у с. Колодіївка. При аналізі нормативно-правових документів і опитуванні медичних працівників, визначено їх рівень знань згідно вимог інструктивно-методичних матеріалів наданих Лисецькою ЦРЛ, а також виконання ними покладених обов’язків відповідно до посадових інструкцій.

В підсумку, за результатами виїзду, були надані організаційно-методичні рекомендації щодо покращення організації та проведення лікувально-профілактичної роботи серед населення дільниці.

DSCN1096

Районний хірург Микола Грушецький надає консультативну допомогу хворій вдома в с. Підлужжя.

ФАП с. Колодіївка:

DSCN1113

DSCN1107

В рамках Програми ЄЄ/ПРООН  «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»,  проведено капітальний ремонт фасаду будинку та внутрішніх приміщень ФАПу с. Колодіївка, закуплено медичний інвентар, замінено вікна на енергозберігаючі, викладено бруківку, облаштовано подвір’я, обладнано кабінети – «Здорової дитини», «Оглядовий кабінет», «Робочий кабінет завідувача ФАПу» і допоміжні кабінети.

DSCN1109

Лікар ЗПСМ Тарас Андрусів надає медичну допомогу безпосередньо на ФАПі щочетверга  згідно графіка.

DSCN1110

Завідувач ФАПу с. Колодіївка Ірина Вацеба використовує фізіотерапевтичні методи в загальній схемі лікування пацієнтів.

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ                                      

Микола Семенів

14.05.2015 р


В медичних закладах Тисменицького району проведено акредитаційну експертизу

IMG_0261У відповідності до наказу ДОЗ ОДА №104 від 20.04.2015 року 7 травня в Лисецькій ЦРЛ, Тисменицькій міській лікарні, Єзупільській міській лікарні було проведено чергову акредитацію – це офіційне визнання наявності в закладі охорони здоров’я умов для якісного, своєчасного і певного рівня медичного обслуговування населення.

В рамках виконання цього заходу в Лисецьку ЦРЛ прибула робоча група експертів Акредитаційної комісії при ДОЗ ОДА: керівник – головний позаштатний спеціаліст з організації стаціонарної допомоги Андрій Гулій, головний штатний спеціаліст з терапії – Лариса Боришкевич, головний лікар обласного перинатального центру – Ігор Вакалюк, заступник головного лікаря обласної дитячої клінічної лікарні з медичної частини – Лідія Матвіїв, завідувач хірургічного відділення обласної клінічної лікарні – Ігор Збирак, а також обласні спеціалісти з питань охорони праці, контролю якості лабораторної діагностики та кадрового забезпечення.

Перевірка медичних закладів району, що надають спеціалізовану допомогу, торкалася всіх аспектів їх діяльності – від стану будівель до кваліфікації лікарів і якості надання ними медичних послуг. Це одночасно і висвітлення проблем та шляхів їх вирішення та звіт за проведену роботу.

Завершилась робота експертної групи підведенням підсумків в головного лікаря Лисецької ЦРЛ – Тараса Скоропада.

 

 

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу

Лисецької ЦРЛ                                      

Микола Семенів

12.05.2015 р.


В Лисецькій ЦРЛ проаналізували показники діяльності

лікувально-профілактичних закладів району за І кв. 2015 року

В рамках виконання заходів щодо підсумків діяльності лікувальних закладів району проведено кількісну характеристику показників здоров’я населення в цілому та окремих контингентів, в тому числі демографічну характеристику, рівня захворюваності та стану інвалідності населення:

 1. Коефіцієнти природного руху населення на 1000, в тому числі коефіцієнт народжуваності за І кв. 2015р. становить 1,87%о  проти 2,08%о в І кв. 2014р. на фоні відповідного с/ обласного показника – 1,86%о за І кв. 2015 року. Показник смертності на 1000 населення району становить 2,21%о в І кв. 2015 року проти с/обласного показника – 2,29%о в І кв. 2015 року.

 

 1. Редукований (за припискою матері) показник смертності дітей 1-го року життя збільшився з 4,2%о І кв. 2014 року до 8,3%о в І кв. 2015р. проти відповідного с/обласного – 7,0%о в І кв. 2015р.

 

 1. Кількість виявлених випадків туберкульозу (всі форми) зменшилась з 15 до 13 випадків в І кв. 2015 року. Відповідно зменшився показник захворюваності на 100 тис. населення до 15,6 на фоні с/обласного – 17,3 за І кв. 2015 року. Аналогічно зменшилась кількість деструктивних форм туберкульозу з 3-х випадків у І кв. 2014 року до 2-х у І кв. 2015 року, внаслідок чого показник захворюваності деструктивними формами на 100 тис. населення зменшився до 2,4 у І кв. 2015 року проти відповідного с/обласного – 4,3.

 

 1. Негативна динаміка зареєстрована щодо онкологічної захворюваності. Зокрема, кількість вперше виявлених випадків зменшилась на 16,9%. В розрахунку показника на 100 тис. населення рівень захворюваності по районі зменшився з 77,9 до 65,0 у І кв. 2015 року і перевищує відповідний  с/обласний – 58,1. Негативна динаміка зареєстрована щодо збільшення абсолютного числа випадків та показника питомої ваги занедбаних випадків онкологічних захворювань від вперше виявлених: з 13 випадків до 18 у І кв. 2015 року (збільшення на 27,8%), відповідно збільшився показник питомої ваги занедбаності в структурі первинної захворюваності з 20,0% до 33,3% в І кв. 2015 року і районний показник перевищує відповідний с/обласний – (17,2%) на 48,3%.  Високим залишається показник занедбаності окремих візуальних форм раку від вперше виявлених, зокрема – порожнини рота – 100%, жіночої молочної залози – 33,3%, шийки матки – 100%.

 

 1. Показники первинної інвалідності окремих контингентів населення району збільшились, в тому числі дитячого населення на 10 тис. відповідного віку – з 6,0 у І кв. 2014 року до 8,5 у І кв. 2015 року (збільшення показника на 29,4%) і  перевищує відповідний с/обласний показник – 6,0 у І кв. 2015 року (на 29,4%). В динаміці зареєстровано зменшення кількісного показника первинної інвалідності (абсолютне число) з 107 у І кв. 2014 року до 99 у І кв. 2015 року (зменшення на 7,5%), але в розрахунку показника інвалідності на 10 тис. серед населення працездатного віку району за І кв. 2015 року – 19,9, він залишається високим в порівнянні з аналогічним с/обласним – 15,8 за І кв. 2015 року.

 

 1. Показники діяльності стаціонарів району в розрізі Лисецької ЦРЛ (170 ліжок), Тисменицької МЛ (110 ліжок) та Єзупільської МЛ (30 ліжок) мають тенденцію:

 

6.1.         Лисецька ЦРЛ – показник зайнятості ліжка в днях в динаміці збільшився з 79,6 до 82,5 за І кв. 2015 року, але є меншим в порівнянні  з аналогічним с/обласним 86,7 за І кв. 2015 року. Зменшився показник середньої тривалості перебування хворого на ліжку, в днях – з 11,4 до 10,3 в І кв. 2015 року, що майже відповідає с/обласному показнику – 10,0 у І кв. 2015 року.

 

6.2.         За типами міських лікарень у населених пунктах (до 25 тис. чол..) аналогічні показники мають динаміку: Тисменицька МЛ – показник зайнятості ліжка в днях збільшився на 5,2% в порівнянні з І кв. 2014 роком і становить у І кв. 2015 року – 95,9  проти с/обласного – 94,2 за І кв. 2015 року. Зменшився показник середньої тривалості перебування хворого на ліжку, в днях – з 11,5 (І кв. 2014 року) до 11,2 (І кв. 2015 року) і відповідний показник майже відповідає с/обласному – 11,3.

 

6.3.         Протилежна тенденція зареєстрована щодо показника зайнятості ліжка в днях, в Єзупільській МЛ – незначне зменшення показника (на 1,0%) в порівнянні з показником за І кв. 2014 року. Відповідний показник за І кв. 2015 року по Єзупільській МЛ – 79,5 (менший на 15,6%) в порівнянні з с/обласним – 94,2 (І кв. 2015 року).

 

 

Завідувач ІАВ

Лисецької ЦРЛ

М. Семенів 

30.04.2015 р.


simayЩо таке планування сім’ї.

Коли хтось вживає слова «планування сім’ї», то мова, зрозуміло, не про визначення дати весілля. Насамперед йдеться саме про дітей: коли їх мати та скільки, і як зробити, щоб такі важливі, визначальні моменти в житті, як поповнення в сім’ї, наставали тоді, коли цього хочуть чоловік та жінка. Іншою стороною цього питання є контрацепція – які методи застосовувати із усього різноманіття, що пропонує сучасна медицина. Однак у будь-якому випадку: що б не вибрали чоловік чи жінка для запобігання небажаної вагітності, це з усіх точок зору – і етичних, і моральних, і суто в контексті особистого здоров’я – на тисячу відсотків краще, аніж аборт!
Як уникнути такої неприємної ситуації, як берегти репродуктивне здоров’я, як зробити інтимне життя здоровим та комфортним? Ці питання постійно потребують відповіді, до них повертаються знову і знову, незалежно від віку чи соціального статусу. Бо в них відображається життя – індивідуальні, особливі моменти кожного, через які неможливо переступити, які нереально оминути і краще, все ж таки, вирішити вчасно.
Репродуктивне здоров’я – можливість мати дітей чи?..
Останнім часом тема репродуктивного здоров’я постійно перебуває «на слуху»: обговорюється на телеекранах чи у радіопрограмах, з’являється на сторінках преси. Але чим більше вникаєш у її суть, тим більше усвідомлюєш, що репродуктивне здоров’я – це не просто відсутність хвороб чи порушень функцій людського організму, що відповідають за відтворення. Це цілий комплекс факторів, які фахівці назвали фізичним, розумовим, соціальним благополуччям людини, що визначає як можливість задовільного та безпечного сексуального життя, так і здатність народжувати дітей та приймати рішення, коли і наскільки часто це робити. А от основними проблемами, які можуть негативно впливати на репродуктивне здоров’я людини, є аборти, інфекції, що передаються статевим шляхом, хронічні недуги, шкідливі звички.
Якщо хронічні недуги – це, скажімо, окрема проблема, яку непросто вирішити лише завдяки дотриманню тих чи інших рекомендацій, то інфекцій, які передаються статевим шляхом, в принципі, можна уникнути. І тут справа як в захищеному сексі, так і просто в особистій позиції жінки та чоловіка щодо таких питань. Це ж стосується і шкідливих звичок. Куріння, алкоголь, наркотики – всі ці фальшиві принади «красивого» життя в реальності можуть обернутися важко виліковною залежністю, наносячи величезну втрату як стану здоров’я людини загалом, так і репродуктивній функції, зокрема.
Саме тому стає очевидним, що рішення про бережне ставлення до власного здоров’я треба приймати не тоді, коли «він» та «вона» відчувають готовність мати спільних дітей, а ще задовго до того, як вони вирішать стати батьками. Навіть тоді, коли ще немає думок про створення сім’ї. Тому дуже важливо, щоби в нашому сучасному суспільстві турбота про своє здоров’я, у тому числі, й репродуктивне, стала нормою і культурою поведінки кожної людини, а в ідеалі – й суспільства в цілому.
З 1955 року штучне переривання вагітності на території України легалізували. Таким чином, будь-яка жінка має право на аборт, якщо термін вагітності не перевищує 12 тижнів. Наразі в нашій державі рівень штучного переривання вагітності є високим (12,36 на 1000 жінок репродуктивного віку), причому, аборти і пов’язані з ними ускладнення досі іноді призводять до смерті жінок. На сьогодні понад 100 мільйонів жінок у світі приймають протизаплідні пігулки. Про що свідчить цей факт? Про те, що люди піклуються про своє здоров’я, думають наперед, живуть завтрашнім днем, свідомо ставлячись до усього, що з ними відбувається і в особистому, і в статевому житті. Тим більше, що, за статистикою, ефективність комбінованих оральних контрацептивів становить до 99,7%. Внутрішньоматковими засобами контрацепції в світі користуються понад 60 мільйонів жінок. Обирають їх, звичайно, також за ефективність: показник кількості небажаних вагітностей на 100 жінок, які застосовують «спіраль», – 0,3-1,5. Саме завдяки цьому вагомому фактору вони й посідають друге місце за популярністю серед засобів запобігання від небажаної вагітності. А от презервативи, за постійного і правильного застосування, знижують ризик передачі ВІЛ-інфекції на 80-95%.
Відтак, кожна людина щодо інтимної сфери свого життя має робити власні висновки, виходячи із особистих переконань та стилю життя. Тому, підходячи впритул до питань контрацепції, все вирішується суто індивідуально: хтось практикує регулярне використання гормональних протизаплідних засобів, хтось є прихильником внутрішньоматкової контрацепції, комусь до вподоби використання бар’єрних контрацептивів – презервативів, діафрагми, губки, а хтось покладається на сперміцидні аерозолі, креми тощо. Але у будь-якому випадку всі ці засоби покликані сприяти дуже важливим речам: запобігти небажаній вагітності, захистити здоров’я, дбаючи не тільки про день сьогоднішній, але і про майбутнє.
Проблема збереження репродуктивного здоров’я населення в Україні як важливої складової загального здоров’я на сучасний момент вийшла за рамки суто медичної проблематики і стала загальнодержавною, що потребує вирішення на національному рівні.
Звертаючись до слів «усвідомленого» та «відповідального» в контексті понять материнства і батьківства, знову повертаємось до актуальності питання планування сім’ї. Адже тільки в такому випадку – коли люди обирають цивілізовані, сучасні методи контрацепції і до народження дитини готуються заздалегідь, вважаючи це чи не найголовнішою подією в житті, тоді й можна сподіватися на народження здорових дітей у здорових та щасливих батьків.

Акушер-гінеколог Лисецької ЦРЛ
Терешкун Д.М.
30.04.2015 р.


24.04.2015 року відбулось засідання Медичної ради Лисецької ЦРЛ під керівництвом головного лікаря ЦРЛ, голови Медичної ради Тараса Скоропада.

DSC_0133
В засіданні Медичної ради взяли участь заступники головного лікаря за розділами роботи, головні лікарі ЛПЗ району, профільні районні спеціалісти, лікарі-педіатри та загальної практики сімейної медицини, керівники структурних підрозділів.

Основними питаннями порядку денного були:
1. Про стан надання медичної допомоги дитячому населенню району та аналіз випадків смерті дітей першого року життя за I-кв. 2015 року.
2. Про роботу Павлівської ЛА ЗПСМ по наданню медичної допомоги населенню.
3. Стан надання медичної допомоги потерпілим від аварії на ЧАЕС.
DSC_0131
Заступник головного лікаря з дитинства та пологової допомоги Віталій Максим’юк доповів про стан надання медичної допомоги дитячому населенню району, зокрема про питання диспансеризації хворих дітей і профілактики хронічних форм захворювань, дотримання наступності та етапності в лікувальному процесі, а також про правила і порядок оформлення медичної документації на дітей, які направляються на санаторно-курортне лікування.

CSC_0129
Крім того, присутні заслухали питання про стан надання медичної допомоги населенню Павлівської дільниці – доповідала головний лікар Павлівської ЛА ЗПСМ Галина Третяк, яка в своїй доповіді зупинилась на організаційних заходах щодо проведення ремонту приміщень 1-го поверху будівлі лікарської амбулаторії з реконструкцією їх системи тепло і водопостачання та окремих проблемах, що стосуються роботи ФАПу с. Нова Гута.

DSC_0141
А також темою для обговорення було питання про організацію та стан медичної допомоги потерпілим внаслідок аварії на ЧАЕС, згідно якого доповіла Галина Тендюк, лікар відповідальний за даний розділ роботи.
Підсумовуючи у своєму виступі, головний лікар Тарас Скоропад зазначив, що нові виклики часу вимагають нових підходів, в тому числі в медицині і 2015 рік в цьому плані повинен стати підготовчим для проведення медичної реформи.

DSC_0139

Завідувач ІАВ Лисецької ЦРЛ
Микола Семенів

27.04.2015 р.


Санаторно-курортне лікування дітей та підлітків Тисменицького району

На даний час діти та підлітки Тисменицького району за бюджетні кошти проходять санаторно-курортне лікування та оздоровлення в дитячих спеціалізованих санаторіях Міністерства охорони здоров`я України (перелік санаторіїв – http://www.moz.gov.ua/ua/portal/dn_20061225_882.html) та 4 місцевих санаторіях: обласний дитячий санаторій “Ясень” імені Митрополита Андрея Шептицького, дитячий санаторій «Сніжинка», дитячий санаторій “Єзупіль”, Ворохтянський обласний кістково-туберкульозний санаторій ” Смерічка”.
Потреба у санаторно-курортному лікуванні визначається лікуючим лікарем відповідно до показів та протипоказів для направлення дітей на санаторно-курортне лікування в санаторно-курортні заклади. На санаторно-курортне лікування направляються діти віком від 5 до 18 років та діти з порушенням функції опорно-рухового апарату, у тому числі з церебральними паралічами з 2 років до санаторію “Хаджибей”, де є відділення для матері та дитини.
Першочергово направляються на санаторно-курортне лікування до спеціалізованих санаторно-курортних закладів діти-інваліди, діти-сироти, діти з хронічними захворюваннями відповідно до показань, діти, позбавлені батьківського піклування, діти, постраждалі від наслідків Чорнобильської катастрофи, діти з багатодітних та малозабезпечених сімей, діти працівників правоохоронних органів, військовослужбовців, які загинули під час виконання службових обов`язків, діти з дитячих будинків та шкіл-інтернатів.
Відбір дітей диспансерної групи на санаторно-курортне лікування здійснюється санаторно-курортною відбірковою комісією (далі – СКВК) Тисменицького району на підставі документів, які представляє на розгляд СКВК лікуючий лікар, а саме: заяви батьків (опікунів за наявності документів, які підтверджують їх статус); довідки для одержання санаторно-курортної путівки з рекомендацією про профіль санаторно-курортного закладу та пору року (форма 070/0); виписки з історії розвитку дитини (форма112/0), медичної карти амбулаторного хворого (форма 025/0, для юнаків – форма 025-1/0) або з медичної карти стаціонарного хворого (форма 003/0). Рішення про направлення дитини на санаторно-курортне лікування приймається після розгляду вищезазначених документів. Дітей диспансерної групи, які потребують санаторно-курортного лікування, заклади охорони здоров’я області забезпечують путівками в дитячі санаторно-курортні заклади, підпорядковані МОЗ України, у плановому порядку згідно з чергою, встановленою СКВК закладу охорони здоров’я за місцем диспансерного нагляду дитини, не частіше 1 разу на рік, крім санаторно-курортних закладів, де є реабілітаційні відділення.
Путівка на дитину видається батькам (опікунам) особою, яка відповідає за збереження та видачу путівок у закладі охорони здоров’я, за наявності документів, які підтверджують їх статус та на підставі рішення СКВК про виділення путівки. У разі відмови від путівки батьки (опікуни) за наявності документів, які підтверджують їх статус, подають голові СКВК відповідну заяву. При небажанні батьків (опікунів) оформити відмову від путівки лікуючим лікарем складається акт за підписом: лікуючого лікаря, голови СКВК. Акт доводиться до відома батьків, підписується ними та вкладається у справу хворої дитини. Путівка, від якої відмовились, надається наступній за чергою дитині.
За детальною інформацією звертатися за адресою: смт. Лисець, вул. Січових Стрільців, 53, каб. №4. Тел: 4-12-06.

Заступник головного лікаря
Лисецької ЦРЛ з дитинства та пологової допомоги
Віталій Максим’юк

08.04.2015р.


27 березня 2015 року в залі засідань Лисецької ЦРЛ відбулось планове засідання Медичної ради.

DSC_00122

В роботі Медичної ради взяли участь головні лікарі ЛПЗ району, сімейні лікарі, терапевти, районні спеціалісти, лікарі хірургічного профілю, керівники структурних підрозділів.

DSC_00112
Районний кардіолог Дарія Гедзь повідомила про основні недоліки неправильного заповнення лікарями документів, що засвідчують факт смерті та провела аналіз основних положень Методичних рекомендацій щодо кодування захворюваності та смертності у відповідності до Міжнародної статистичної класифікації хвороб, в тому числі правил вибору первинної причини смерті.

DSC_00092

«Алгоритм ведення пацієнтів з гострим коронарним синдромом при поступленні в стаціонар» – тема доповіді завідувача відділенням анестезіології і інтенсивної терапії Оксани Пелехан, яка в своїй доповіді проаналізувала тактику ведення хворих з гострим коронарним синдромом в стаціонарних умовах, з визначенням необхідних заходів для моніторингу за станом таких хворих, а також подальшу тактику щодо лікування та спостереження за хворими, яке може проводитися в амбулаторних умовах.

DSC_00132

З питання надання травматологічної допомоги населенню району доповів позаштатний спеціаліст з травматології Василь Гайдаш.

 

Завідувач ІАВ Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

30.03.2015 р. 


8-березня_3


grypГрип — гостра вірусна інфекційна хвороба з періодичним епідемічним поширенням, що характеризується ураженням верхніх дихальних шляхів з переважанням трахеобронхіту та вираженою інтоксикацією з гарячкою.

Грип має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Найчастішим ускладненням грипу стає  пневмонія, яка іноді може лише за 4-5 днів призвести до смерті хворого.Серцева недостатність також нерідко розвивається внаслідок ускладнень грипу.

Джерелом інфекції є тільки хворалюдина (з останніх годин інкубаційного періоду по 4-5-й день хвороби). Механізм передачі інфекції — повітряно-крапельний. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для оточуючих впродовж усього періоду прояву симптомів, що в середньому становить 7 діб.

В районі протягом кількох тижнів реєструється підвищена захворюваність на гострі респіраторні хвороби верхніх і нижніх дихальних шляхів.       В зв’язку  з цим   деякі  дошкільні і  шкільні  навчальні заклади  закриваються на карантин.

Під час чхання та кашлю хвора людина поширює в оточуюче середовище аерозоль (дуже дрібні крапельки слизу, котрі містять збудників хвороби), який розповсюджується на відстань кількох метрів від неї та здатен певний час перебувати в повітрі закритих приміщень. Ситуація погіршується при підвищеній вологості повітря.

Повітряний шлях передавання, висока сприйнятливість населення практично до всіх збудників респіраторних інфекцій зумовлює основну епідеміологічну особливість – швидкість та широту їхнього розповсюдження  особливо у періоди сезонного імунодефіциту, який власне  виникає в зимовий та зимово-весняний час.

При застуді з’являється нежить – з рясними виділеннями слизу або закладеність носа і незвичайна сухість слизової носа (при зараженні риновірусом). Виникає сухий кашель, болить горло або з’являється осиплість голосу (при вірусі парагрипу). Іноді з’являється почервоніння очей і починається сльозотеча (при аденовірусної інфекції), а також блювота і розлад шлунка (при ротавірусі). Температура при попаданні респіраторної вірусної інфекції в організм може підвищуватися від 37 до 38,5 градусів. Вкрай рідко ГРВІ проходить безсимптомно.

При своєчесному та правильному лікуванні ці хвороби не становлять особливої загрози для   пацієнта.  При постановці діагнозу “грип” лікування передбачає рясне пиття і повноцінне харчування, а не голодування, а також (за показаннями) призначення лікарських засобів. Температуру тіла треба збивати у випадках, коли її підвищення завдає шкоди організму або можуть призвести до ускладнень перебігу захворювання.

Проте  в окремих випадках можуть виникнути ускладнення: міокардити,  нефрити  менінгіти, пневмонії, отити та ін.

Особливо  часто  вони виникають у пацієнтів з групи ризику, куди входять діти до 5 років, вагітні жінки, особи віком більше  65 років, з надмірною вагою, хворі на діабет, хронічні серцево-судинні недуги, хронічні захворювання органів дихання, що перебувають на імуно-супресивній терапії. Для цих людей  вірусні  інфекції становлять особливу загрозу, оскільки стан їхнього організму суттєво зменшує шанс  не тільки одужати без ускладнень, а часто — вижити.

Для цього рекомендується для усіх в період підвищення захворюваності , а для пацієнтів з групи ризику особливо:

●          Повноцінно харчуватися.

●          Достатньо спати вночі.

●          Провітрювати приміщення кожні 2 – 3 години.

●        Уникати місць скупчення людей та мити руки із милом після їх відвідування та користування громадським транспортом.

●   Не займатися самолікуванням. При появі перших симптомів захворювання  звертатися до лікаря.

●         Завчасно робити  профілактичні щеплення проти грипу.

Це створить імунний захист організму.

Крім того, існують професійні групи ризику: медичні працівники, вчителі й вихователі, продавці, водії громадського транспорту, усі, хто працює в багатолюдних місцях.

Якщо стан хворого не погіршується, необхідно продовжувати лікування вдома до повного зникнення симптомів. У разі погіршення стану хворого, не слід зволікати з госпіталізацією, адже під загрозою – його життя.
Викликайте «швидку» чи терміново звертайтеся безпосередньо до лікарні при наявності наступних симптомів:

·        сильна блідість або посиніння обличчя;

·        затруднення дихання;

·        висока температура тіла, що довго не знижується;

·        багаторазове блювання та випорожнення;

·        порушення свідомості — надмірна сонливість чи збудженість;

·        болі у грудній клітці;

·        домішки крові у мокроті;

·      падіння артеріального тиску.

При цьому не слід зволікати  з госпіталізацією, адже тепер може бути під загрозою життя пацієнта.

Тому звертаємося до населення району  з просьбою:  при виникненні найменших ознак недомагання, підвищенні температури, кашлі, загальній слабкості, появі задишки, болей в грудній клітці не займатися самолікуванням, а звертатися за допомогою для огляду та обстеження у найближчі лікувальні заклади.

    Тільки лікар може об’єктивно оцінити стан хворого, визначити тактику його подальшого лікування. Такий підхід дозволить уникнути важких ускладнень та зберегти здоров’я та  життя Вам і Вашим близьким.

 

 Районний  терапевт                                Любов  Проценко

 Районний пульмонолог                           Наталя  Стецько

05.03.2015 р.

 


 

Вагітність і догляд за ротовою порожниною

Чи знаєте Ви, що здоров’я Ваших ясен під час вагітності може впливати на здоров’я Вашого малюка? Інфекції викликають запалення ясен, а це може призвести до ускладнень вагітності зокрема:1.Викиднів.2.Передчасних пологів.3.Народження малюка з малою вагою.Хвороби пародонта стають причиною до 50% всіх передчасних пологів. Погана гігієна ротової порожнини може призвести до запалення ясен, що ускладнює перебіг вагітності.Під час вагітності у Вашому організмі відбуваються гормональні зміни, які збільшують ризик захворювання пародонта. Впродовж вагітності, із зростанням рівнів естрогену і прогестерону, може також розвиватися пародонтит.Зміни стану ясен особливо виражені між другим і восьмим місяцями. Зміна рівня гормонів робить Ваші ясна більш чутливими до шкідливого нальоту. Якщо у Вас вже виявлено ознаки хвороби ясен (наприклад, гінвіт), вагітність може їх поглибити. Ось чому життєво важливо приділяти увагу гігієні ротової порожнини.
Розвиток хвороб пародонта.Одна з основних причин захворювань ясен-зубний наліт, безбарвна плівка бактерій, що постійно формується на зубах. Якщо зубний наліт не видаляти з допомогою щодденого чищення і флосингу, він може накопичуватися на зубах і нижче лінії ясен. Це може привести до гінгівіту, який є першою стадією захворювання ясен. Якщо гінгівіт проігнорувати, він може перейти в тяжку форму хвороб пародонта-пародонтит, за якого ясна і кістки, що підримують і утримують Ваші зуби на місці, руйнуються.Якщо Ви помітили у себе ознаки захворювання ясен, негайно відвідайте свого стоматолога-якщо хворобу ясен виявити на ранній стадії(наприклад гінгівіт), її, як правило, можна вилікувати або контролювати. Застережливо ставтесь до таких ознак:1.Уразливі, набряклі або червоні ясна.2.Ясна кровоточать, коли Ви чистите зуби або використовуєте флос.3.Неприємний запах або присмак у роті.
Збереження здоров’я ясен.Чистьте зуби щонайменше двічі на день і робіть флосинг,щоб зберігати свої зуби здоровими й уникати захворювань ясен. Добра гігієна ротової порожнини починається з використання зубної пасти з фтором і якісної зубної щітки.Протягом вагітності Ви піддаєтеся більшому ризику розвитку хвороби пародонта. Гінгівіт часто, у 60%-75% випадків, спостерігається у вагітних жінок. Збереження здоров’я ротової порожнини зменшує кількість бактерій, які можуть викликати гінгівіт. Використовуйте зубну пасту і щітки для щоденної гігієни. Доведено, що електричні зубні щітки із зворотньо-обертальними рухами видаляють більше нальоту, ніж звичайні зубні щітки. Запитайте у свого стоматолога, який вид зубної щітки і яка зубна паста краще відповідають потребам Ваших зубів. Змінюйте свою зубну щітку кожні три місяця, як це рекомендовано стоматологами.
Гігієна ротової порожнини.Під час вагітності зростає ризик появи карієсу зубів і хвороб пародонта. Потяг до солодкого та вранішня нудота-чинники, які роблять Вас більш уразливою. Проте існують шляхи запобігання руйнуванню зубів і хворобам ясен:1.Чистьте зуби щонайменше двісі на день, зранку і завжди перед сном. Замінойте свою зубну щітку кожні три місяця, як це рекомендовано стоматологами.2.Використовуйте звичайну або електричну зубну щітку. 3.Чистьте зуби протягом принаймі двох хвилин. 4.Використовуйте зубну нитку(флос) або іригатор щодня для видалення нальоту між зубами і під лінією ясен(ділянки, які важко дістати зубною щіткою).5.Дотримуйтесь збалансованої, багатої на кальцій дієти,щоб дати собі і своєму малюкові все необхідне для збереження зубів здоровими.6.Повідомте свого стоматолога, що Ви вагітні, і приходьте регулярні обстеження
Карієс.Карієс-це інфекційне захворювання, яке може передатися від Вас Вашому малюкові. У новонароджених, як правило, немає Streptococcus mutans- основних бактерій, що викликають карієс. Причиною їх появи у дитини, як це не прикро, може стати ніжний поцілунок мами, у якої зуби уражені карієсом.Малюки можуть також заразитися через пустушки або соски. Це трапляється, якщо мама, в якої карієс, кладе соску собі до рота(аби очистити її) перед тим як давати малюкові.Ви повинні двічі відвідати свого стоматолога під час вагітності, Адже у цей період ризик виникнення захворювань ротової порожнини підвищується.

Лікар-стоматолог Лисецької ЦРЛ Віктор Петрикевич

Лікар-стоматолог Івано-Франківської міської
стоматологічної поліклініки Руслана Петрикевич

05.03.2015 р.


Благодійна допомога

В Лисецьку центральну районну лікарню, при сприянні громадського діяча, політика, народного депутата України 6-го скликання Романа Ткача, надійшла благодійна допомога від Міжнародного благодійного фонду «Калеб-Дінсте». В рамках цього заходу лікарня отримала 5 дитячих і 2 функціональних ліжка, приліжкові тумбочки, стійки для ін’єкцій, предмети  догляду за хворими, одяг для медичного персоналу, перев’язувальний матеріал.DSC_11631
DSC_11652

«На сьогодні такі речі нам дуже потрібні і вони є важливими, як для хворих, так і для лікувального закладу. Відповідна допомога щодо покращення матеріально-технічної бази – це підвищення загального рівня надання медичної допомоги, у тому числі створення більш комфортних умов для хворих при перебуванні їх на стаціонарному лікуванні», – так головний лікар центральної районної лікарні Тарас Скоропад прокоментував факт отримання медичного обладнання і розхідних матеріалів.

Окрім того, головний лікар висловив щиру подяку благодійникам, за надану спонсорську допомогу.

Завідувач ІАВ Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

09.02.2015 р.


4 лютого – Всесвітній день боротьби

 з раковими захворюваннями

Всесвітній день боротьби з раковими захворюваннями (WorldCancerDay) , що відзначається 4 лютого, — це щорічний захід, який організовується Міжнародним протираковим союзом (InternationalUnionAgainstCancer, UICC) з 2005 року.

Рак є другою у світі причиною смерті після хвороб серця. Щороку в усьому світі майже сім мільйонів людей гинуть через наслідки цього захворювання. В Україні за рік від раку помирає 87 тисяч онкологічних хворих.

Рак грудної залози є найпоширенішою причиною смерті жінок у світі. Щороку, за даними ВООЗ, реєструють понад півмільйона смертей хворих на цю патологію. Згідно з даними Національного канцер-реєстру України, щорічно реєструється 17 тисяч нових випадків раку грудної залози, на обліку онкологічних установ знаходиться близько 7,9 тисячі з них. Причому 20% – у репродуктивному віці.

В Тисменицькому районі на обліку з приводу онкологічної патології перебуває 1471 особа. Питома вага злоякісних новоутворень в структурі загальної захворюваності дорослого населення району становить 1,3%. Злоякісними захворюваннями частіше хворіють жінки – 61,6%. Серед чоловіків пік захворюваності припадає на вікову категорію 70 – 74 роки, а серед жіночого населення району – на вікову категорію 60 – 64 роки.

В районі серед вперше виявлених випадків онкологічних захворювань  – І-ше місце займає рак легень – 12,1%, ІІ-ге – злоякісні новоутворення молочної залози – 9,0%, та наступне місце – злоякісні захворювання шкіри – 8,5%.

Випадки смерті від онкологічних захворювань в структурі загальної смертності населення району займають ІІ-ге місце – 15,5% після причин смерті від серцево-судинної патології – 67,2%.

Тому мета цього Дня — привернути увагу громадськості до цієї глобальної проблеми, нагадати про те, наскільки небезпечні і поширені зараз онкологічні захворювання.

Завідувач ІАВ Лисецької ЦРЛ

Микола Семенів

03.02.2015 р.


Медична рада в Лисецькій ЦРЛ

DSC_112830.01.2015 року в актовій залі Лисецької ЦРЛ, під керівництвом головного лікаря району Тараса Скоропада, відбулось засідання медичної ради за підсумками роботи ЛПЗ району у 2014 році. Участь в засіданні взяли головні лікарі лікувально-профілактичних закладів та профільні  районні спеціалісти, керівників структурних підрозділів, завідувачі ФАПів.

Основними питаннями порядку денного був аналіз роботи  ЛПЗ району щодо надання лікувально-профілактичних послуг населенню району.

DSC_1131

З основною доповіддю, про підсумки роботи медичних закладів, виступив заступник головного лікаря з медичного обслуговування населення Вадим Палій. З співдоповіддю про роботу профільних стаціонарів району виступив заступник головного лікаря з медичної частини Ярослав Чеснок. Про стан проведення протитуберкульозної роботи доповів головний лікар Тисменицького протитуберкульозного диспансеру Валерій Остапов.

DSC_1136Заступник головного лікаря з ЕТН Микола Осипів провів аналіз основних показників, які характеризують вихід осіб на інвалідність і захворюваність із тимчасовою втратою непрацездатності.

Підводячи підсумки роботи медичної ради головний лікар Лисецької ЦРЛ Тарас Скоропад сказав, що автономізація медичних закладів дозволить зняти з держави навантаження з оплати комунальних послуг та допоможе залучити інвестиції в медичну галузь. Прогнозовані зміни повинні стати логічним наслідком переходу на систему оплати за медичні послуги. Це саме стосується і оплати праці лікарів. Більш кваліфіковані медичні працівники отримуватимуть більшу заробітну плату. Таким чином структура лікарень та лікарів буде приведена до реальних потреб людей.

DSC_1145

На завершення свого виступу головний лікар ЦРЛ Тарас Скоропад подякував медичним працівникам за щоденну клопітку працю і побажав здоров’я та успіхів у професійній роботі.

 

 

 

 

 

 

02.02.2015 р.


Нехай ваша їжа буде вашою медициною,

а вашими ліками стане їжа.

                                                                                                                                                                                                Гіпократ 

 

За короткий термін, якихось 30-50р, характер і раціон сучасної людини суттєво змінився. Значно зменшилось вживання натуральних продуктів, цільні крупи, неочищені рослинні олії, лікарські і пряні рослини і багато інших продуктів, які людина використовувала тисячоліттями для харчування, а також з лікувано-оздоровчою метою.

Виведення нових сортів харчових рослин, інтенсивні технології вирощування, широке викорсттання закритих і штучних грунтів (парники, теплиці)  призвало до того, що продукти харчування по вмісту і різноманітності вітамінів, мікроелементів і інших біологічно активних речовин, значно уступають натуральним.

25(45)

Різноманітні ароматизатори,   барвники, розпушувачі зробили  нашу їжу більш смачною і привабливою, а водночас і калорійною,  що спричинняє ожирінню, атеросклерозу і  іншим  хворобам цивілізації.

Нові технології переробки консервування, рафікування і інше максимально очистили рис від зернової оболонки, рослинну олію від частинок вихідної сировини, муку від висівок і здавалось би ідеальна їжа рідко збільшила ризик серцево-судинних захворювань, цукрового діабету, ожиріння, онкозахворювань.

Як з`ясувалось, разом з балластом із рафінованої їди пішли харчові волокна, десятки вітамінів, амінокислот, фосфоліпідів, мікроелементів і різноманітних біологічно активних сполук.

Змінити зараз стереотипи харчування і вернутись до попередніх харчових традицій і раціону вже не представляється можливим в  силу способу життя сучасної людини, широкого розвитку технологій і обмеженності природних ресурсів.

Сучасний характер харчування людини характеризується:

 • високою колорійністю,
 • дефіцитом вітамінів, мікро і мікроелементів,
 • дефіцитом харчових волокон,
 • нестачою поліненасичених жирних кислот,
 •  нестачою кількості і різноманітності біологічно важливих мінорних компонентів їжі.

Одним із реальних і раціональних виходів із  ситуації харчового дефіциту біологічно активних речовин є доповнення їжі компонентами з допомогою БАД.

Сучасні досягнення медицини і фармакології в лікуванні гострих захворювань є незаперечними і вражаючими.Водночас використання фармпрепаратів, призначених для жосткого керування  організмом в критичних ситуаціях, в профілактиці та лікуванні хронічних захворювань не мало настільки грандіозного і незаперечного результату.

Вживання специфічних фармпрепаратів при хронічній паталогії часто супроводжується різними ускладненнями у вигляді побічних ефектів, алергічних реакцій, включно до «медикаментозної хвороби» і залежності від  лікарств, а також толерантності до вживаних препаратів. Одже, коли організм іще має достатньо резервів для компенсації, оптимально використовувати середники, що підтримують природні захисні механізми  самого організму.

Власне до такої групи середників і належить БАД. Перевагою  БАД є ще й те, що вони містять діючі речовини взначно меншій концентрації ніж фармпрепарати, а у комбінації з іншими природними сполуками визначають мягкість, ефективність, безпечність і можливість тривалого вживання.

Прообразом сучасних БАД являються засоби традиційної фітотерапії такі, як настої, відвари, бальзами, напої, чаї, продукти на основі бджолиного меду, природні мінеральні води, лікувальні грязі та інші.

БАД прийшовши на заміну народним засобам, поєднали у собі кращі давні традиції і рецепти з новими технологіями переробки серовини і виготовлення сучасних форм і видів оздоровчих продуктів.

В наше життя БАД прийшли недавно – 10 – 12 років тому. У США , Європі, Японії ними користуються понад 30 років і не випадково, як показали епідеміологічні дослідження, існує пряма залежність між рівнем вживання БАД в різних країнах світу і рівнем здоров`я, якість і тривалість життя населення цих країн.

 

 Лікарі отоларингологи – Федик І.Р., Сулима О.Д.

23.01.2015 р.         


         Мигдалики –видаляти чи лікувати ?

                  Вилікуйте спочатку мигдалики –часто чуємо ми .

       Хоча розмір мигдаликів не завжди свідчить про запальний процес в них . Маленькі мигдалики можуть бути  джерелом інфекціїі, великі навпаки , часто не несуть в собі загрозу.

Ні для кого не секрет , що часті ангіни несуть в собі небезпеку таких ускладнень ,як ураження серця , нирок ,суглобів , утворення , абсесів.

Також логічно, що багато бід від мигдаликів , то треба їх позбуватися.

2e982f65432588c32a492f05619f3935_XL

В першій половині минулого століття в США мигдалики  видаляли дітям при народженні. Але виявлялось, що ці діти часто  від інших хворіли простудними захворюваннями, у них збільшувалась маса тіла, а якщо мигдалики видаляли в період  статевого дозрівання, то спостерігалась навіть затримка статевого розвитку.

Вивчення цієї проблеми показано, що 75% видалених мигдаликів є функціонально придатними, але знаходяться в стані дрімоти, а при правильному лікуванні можна відновити їх активність.

Порушені показники імунітету після видалення мигдаликів не відновлюються навіть протягом 5-ти наступних років.

Треба сказати , що мигдаликів у нас не два, а ні шість. Піднебінні мигдалики знаходяться на межі рота і носоглотки і ми бачимо їх  відкривши рота. Один мигдалик є в корні язика , два – в носоглотці і один на склепінні носоглотки. Останій при збільшенні називають аденоїдами.

Мигдалики в організмі людини виконують дуже важливу функцію – вони знешкоджують вірус, бактерії, грибки, що потрапляють у верхні дихальні шляхи. Це свого роду фортеця на шляху ворога у наш організм. Всередині фортеці знаходятьсясолдати, які не шкодуючи себе борються з ворогами.

У малюків  мигдалики приймають учасчть у  формуванні імунітету.Лімфоїдна тканина, з якої вони утворені, під час запальних  процесів активно виробляє антитіла.Так звана гіпертрофія  (збільшення ) мигдаликів  повязана з  вищеописаними явищами і носить компенсанторний характер, так, як  до 12-14р на них припадає основне навантаження.

Сьогодні маємо масу  антибіотиків для  лікування ангін (при хронічних тонзилітах антибіотики не приймаються) маємо також  імуномодулятори, що  впливають  на  імунітет і відновлюють його показники,є протизапальні препарати,що зменшують запалення.

Але самому лікувати ангіну ні в якому разі не варто. З будь-якою ангіною треба звернутись до лікаря, який  кваліфіковано  призначить лікування.

 Лікарі отоларингологи – Федик І.Р., Сулима О.Д.

23.01.2015 р.


Шановні громадяни.

З 25.12.2014 року в Лисецька ЦРЛ ЛКК проводить обмін довідок, які були видані, за відсутності бланків, на листи непрацездатності.


 

Медична рада Лисецької ЦРЛ

prizdia

12.12.2014 року відбулось планове засідання Медичної ради Лисецької ЦРЛ під керівництвом головного лікаря ЦРЛ, голови Медичної ради Тараса Скоропада.
Участь в роботі Медичної ради взяли головні лікарі ЛПЗ району, профільні спеціалісти, керівники структурних підрозділів. Було проаналізовано ряд питань, що були винесені на розгляд згідно порядку денного:
1. Характеристика показників захворюваності населення району хворобами системи кровообігу та смертності від ускладнень гіпертонічної хвороби і виконання заходів Пілотного проекту щодо державного регулювання цін на лікарські засоби для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в розрізі дільниць.

semeniv
2. Про роботу Ямницької ЛА ЗПСМ та Тисменицької МЛ по наданню медичної допомоги населенню району.

3. Про організацію та порядок проведення передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.

Згідно першого питання доповідали: завідувач ІАВ Микола Семенів та районний кардіолог Дарія Ґедзь. Головний лікар Тисменицької МЛ Василь Буртик проаналізував роботу підпорядкованого закладу щодо надання медичної допомоги населенню, зокрема, в доповіді було акцентовано на недостатньому рівні використання стаціонарних ліжок хірургічного профілю і проведення протитуберкульозної роботи.

burtyk gainuk ostrovska gedz

При оцінці стану надання медичної допомоги населенню Ямницької дільниці, головний лікар Марина Островська у своїй доповіді зупинилась на співпраці з виконавчим комітетом сільської ради с. Ямниця в частині виділення коштів на реконструкцію тепло і водопостачання та заміну дверей в ЛА ЗПСМ та окремих проблемах, що стосуються ФАПу Угринів Горішній та обслуговування населення в с. Клузів.

Зміст спільного наказу МОЗ України та МВС України №65/8 від 31.01.2013р. «Про порядок проведення щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв транспортних засобів довела до відома головних лікарів ЛПЗ району лікар Дарія Гайнюк.
Підсумовуючи у своєму виступі, головний лікар Тарас Скоропад зазначив, що ми зараз знаходимось на порозі змін в галузі медицини. На даний час проект реформи медицини перебуває на стадії громадського обговорення, до якого можуть долучитися не лише експерти та лікарі, але й всі бажаючі.

Завідувач ІАВ Лисецької ЦРЛ
Микола Семенів

12.12.2014р.


Благодійний захід 

На Сході України задіяно багато мобілізованих хлопців і чоловіків, яким українці допомагають у міру своїх сил і можливостей. Працівники Лисецької ЦРЛ також не залишились байдужими до проблем наших військовослужбовців, які воюють в зоні антитерористичної операції.

DATO

Тому в лікувально-профілактичних закладах району до Дня святого Миколая організовано та проведено благодійну акцію «Підтримай наших бійців на сході країни». До акції долучилися працівники всіх медичних закладів та їх структурних підрозділів.

За зібрані благодійні кошти у сумі 12,2 тис. гривень представники  трудового колективу – лікар-психіатр Григорій Борисюк, завідувач інформаційно-аналітичного відділу Микола Семенів закупили електрогенератор, бензопилу, електричний кабель, теплі рукавиці, шапки та інші речі першої необхідності.  Всі придбані матеріальні цінності передані волонтерам для доправлення за місцем призначенням в зону АТО.

Ми впевнені в тому, що наша навіть невелика допомога зігріє воїнів в холодну пору теплим спомином про рідну домівку, вселить надію і віру в перемогу.

Завідувач інформаційно-аналітичного відділу

Микола Дитрович Семенів

12.12.2014р.


До всесвітнього дня
боротьби зі СНІДОМ

Однією з найбільших проблем сучасності є пандемія ВІЛ-інфекції, що загрожує здоров’ю, розвитку і виживанню кожної нації. Щороку в світі від СНІДу помирає 3 млн. людей, ще 5 млн. стають носіями хвороби.
Швидко зростає кількість ВІЛ-інфікованих та хворих на СНІД , особливо, серед молоді, вагітних та новонароджених.
В Тисменицькому районі перший випадок ВІЛ- інфікування виявлено у 1997 році від ін’єкційного наркомана. На даний час, кількість захворювань від вживання наркотиків значно зменшилась , переважає статевий шлях зараження ВІЛ/СНІДом.
СНІД – це інфекційне захворювання, що передається від хворого до здорового вірусом імунодефіциту людини через кров, секрет статевих органів, через молоко хворих матерів немовлятам.
ВІЛ/СНІД не передається:
Лікування СНІДу– повітряно-крапельним шляхом;
– через укуси комах та домашніх тварин;
– при користуванні спільним з ВІЛ- інфікованою особою посудом, рушниками, ванною, туалетом;
– при поцілунку та рукостисканні.
Що повинно насторожувати?
– Це прогресуюча втрата ваги;
– пітливість, неочікувана втома;
– гарячка, яка тримається понад місяць без будь-якої причини;
– збільшення лімфатичних вузлів паху, шиї.
Зазвичай побутові контакти з людьми, які живуть з ВІЛ, нічим вам не загрожують. Єдиним способом запобігти інфекції є уникнення ситуацій, що несуть ризик інфікування, а саме:
– відмова від нерозбірливих статевих зв’язків з багаторазовою зміною статевих партнерів;
– обов’язкове користування презервативами;
– використання одноразових голок, шприців.
В Лисецькій ЦРП функціонує кабінет «Довіра», де можна отримати кваліфіковану консультацію та безкоштовно і анонімно обстежитись на наявність вірусу імунодефіциту.
Пам’ятайте, ваше здоров’я у ваших руках.

Лікар-інфекціоніст
Лисецької ЦРЛ Ірина Лінінська

01.12.2014р.